close
تبلیغات در اینترنت
شش باور اشتباه در دنیای کامپیوتر؛ آیا شما هم شنیده‌اید؟
loading...

آموزش کامپیوتر و معرفی نرم افزار

باورهاي غلط درباره اينترنت، مانند افسانه‌هاي قديمي دهان به دهان چرخيده و به گوش همه ما رسيده. حالا بياييد واقعيت را بشنويم: در دنياي ت کنولوژي باورهاي نادرستي گاه وجود دارند که به مرور زمان به‌رغم نادرستي‌شان چنان قوي شده‌اند که شنونده آن را امري مسلم مي‌داند. ممکن است حتي آنها را در تلويزيون شنيده باشيد يا در اينترنت خوانده يا از دوستي به اطلاع‌تان رسيده باشد اما با اين‌ حال اشتباه هستند. هميشه هم آنچنان به علت تکرار واضح به نظر رسيده که دنبال منبع معتبري براي…

آخرين ارسال هاي انجمن

شش باور اشتباه در دنیای کامپیوتر؛ آیا شما هم شنیده‌اید؟

نگاره: شش باور اشتباه در دنیای کامپیوتر؛ آیا شما هم شنیده‌اید؟
----------------------------------------------
 
باورهای غلط درباره اینترنت، مانند افسانه‌های قدیمی دهان به دهان چرخیده و به گوش همه ما رسیده. حالا بیایید واقعیت را بشنویم:

در دنیای تکنولوژی باورهای نادرستی گاه وجود دارند که به مرور زمان به‌رغم نادرستی‌شان چنان قوی شده‌اند که شنونده آن را امری مسلم می‌داند.

ممکن است حتی آنها را در تلویزیون شنیده باشید یا در اینترنت خوانده یا از دوستی به اطلاع‌تان رسیده باشد اما با این‌ حال اشتباه هستند. 

همیشه هم آنچنان به علت تکرار واضح به نظر رسیده که دنبال منبع معتبری برای آن نرفته‌اید.

در اینجا به تعدادی از بزرگ‌ترین باورهای عمومی بی‌اساس در عرصه وب اشاره می‌کنیم.

۱- مک ویروسی نمی‌شود:

سال‌ها اپل از طریق وب‌سایت خود ادعا کرد کامپیوترهایش از سیستم‌عامل‌های تحت ویندوز بهترند چرا که به ویروس آلوده نمی‌شوند.

اما زمان گذشت تا در ماه ژوئن امسال اپل مجبور به روزرسانی وب‌سایت خود در بخش مربوط به ویروس‌ها و بدافزارها شد.

این وب‌سایت ادعای سابق خود را نیز حذف کرد. کارشناسان امنیت اعلام کردند که ۶/ ۲ درصد از مک‌بوک‌ها که یک آنتی‌ویروس مشترک را دانلود کرده بودند، آلوده به ویروس شده بودند.

۲- هرچه مگاپیکسل‌های دوربین بیشتر، بهتر:

وقتی از گوینده‌های چنین جمله‌ای پرسیده می‌شود چرا این اعتقاد را دارند، معمولا فکری می‌کنند و جوابی می‌دهند که قانع‌کننده نیست. 

بالاتر بودن مگاپیکسل برای وقتی بهتر است که می‌خواهید عکس‌هایی در سایز بزرگ داشته باشید وگرنه در اندازه‌های معمولی مگاپیکسل به اندازه کیفیت لنزهای دوربین و سنسورهای نور اهمیت ندارد.

بنابراین دوربین یا گوشی همراه خود را تنها بر اساس تعداد بیشتر مگاپیکسل انتخاب نکنید.

۳- بستن اپلیکیشن‌ها، باتری آیفون را حفظ می‌کند:

برای مدت‌ها برداشت عمومی این بود که برای حفظ باتری آیفون و ارتقای طول عمر آن باید همه اپلیکیشن‌هایی را که از آنها استفاده نمی‌کنیم ببندیم.

اما آن دسته از اپلیکیشن‌هایی که با دو بار کلیک بر دکمه خانه (دکمه دایره‌ای شکل پایین آیفون) دیده می‌شوند (که همان اپلیکیشن‌های بی‌استفاده بازمانده شما هستند) هیچ ارتباطی به طول عمر باتری‌تان ندارند.

۴- به برق ماندن لپ‌تاپ از طول عمر باتری می‌کاهد:

یک نگرانی عمومی وجود دارد که نشان می‌دهد بسیاری از کاربران فکر می‌کنند اگر لپ‌تاپ‌شان مدت‌ها به برق بماند باتری‌اش از بین می‌رود.

اما چنین چیزی درست نیست. حتی احتمالا بهتر است که همیشه به برق باشد تا هر بار به صفر برسد و دوباره آن را به برق بزنید.

۵- گذاشتن لپ‌تاپ بر پاها مردان را عقیم می‌کند:

مشخص نیست چرا چنین چیزی در بین بعضی از مردان پذیرفته شده است که قرار دادن لپ‌تاپ موقع کار کردن بر روی پاها آن‌ها را عقیم می‌کند. اما چنین چیزی درست نیست.

۶- فیس‌بوک قرار است پولی شود:

نه! وقتی کسی چنین چیزی را می‌گوید یا در فیس‌بوک خود می‌نویسد، باور نکنید.

با مراجعه به مرکز کمک فیس‌بوک (Help Center) می‌بینید که در آن رسما از سوی فیس‌بوک اعلام شده که این ابرشبکه اجتماعی همواره رایگان بوده و همیشه رایگان باقی خواهد ماند.


باورهاي غلط درباره اينترنت، مانند افسانه‌هاي قديمي دهان به دهان چرخيده و به گوش همه ما رسيده. حالا بياييد واقعيت را بشنويم:

در دنياي ت
کنولوژي باورهاي نادرستي گاه وجود دارند که به مرور زمان به‌رغم نادرستي‌شان چنان قوي شده‌اند که شنونده آن را امري مسلم مي‌داند.

ممکن است حتي آنها را در تلويزيون شنيده باشيد يا در اينترنت خوانده يا از دوستي به اطلاع‌تان رسيده باشد اما با اين‌ حال اشتباه هستند.

هميشه هم آنچنان به علت تکرار واضح به نظر رسيده که دنبال منبع معتبري براي آن نرفته‌ايد.

در اينجا به تعدادي از بزرگ‌ترين باورهاي عمومي بي‌اساس در عرصه وب اشاره مي‌کنيم.

?- مک ويروسي نمي‌شود:

سال‌ها اپل از طريق وب‌سايت خود ادعا کرد کامپيوترهايش از سيستم‌عامل‌هاي تحت ويندوز بهترند چرا که به ويروس آلوده نمي‌شوند.

اما زمان گذشت تا در ماه ژوئن امسال اپل مجبور به روزرساني وب‌سايت خود در بخش مربوط به ويروس‌ها و بدافزارها شد.

اين وب‌سايت ادعاي سابق خود را نيز حذف کرد. کارشناسان امنيت اعلام کردند که ?/ ? درصد از مک‌بوک‌ها که يک آنتي‌ويروس مشترک را دانلود کرده بودند، آلوده به ويروس شده بودند.

?- هرچه مگاپيکسل‌هاي دوربين بيشتر، بهتر:

وقتي از گوينده‌هاي چنين جمله‌اي پرسيده مي‌شود چرا اين اعتقاد را دارند، معمولا فکري مي‌کنند و جوابي مي‌دهند که قانع‌کننده نيست.

بالاتر بودن مگاپيکسل براي وقتي بهتر است که مي‌خواهيد عکس‌هايي در سايز بزرگ داشته باشيد وگرنه در اندازه‌هاي معمولي مگاپيکسل به اندازه کيفيت لنزهاي دوربين و سنسورهاي نور اهميت ندارد.

بنابراين دوربين يا گوشي همراه خود را تنها بر اساس تعداد بيشتر مگاپيکسل انتخاب نکنيد.

?- بستن اپليکيشن‌ها، باتري آيفون را حفظ مي‌کند:

براي مدت‌ها برداشت عمومي اين بود که براي حفظ باتري آيفون و ارتقاي طول عمر آن بايد همه اپليکيشن‌هايي را که از آنها استفاده نمي‌کنيم ببنديم.

اما آن دسته از اپليکيشن‌هايي که با دو بار کليک بر دکمه خانه (دکمه دايره‌اي شکل پايين آيفون) ديده مي‌شوند (که همان اپليکيشن‌هاي بي‌استفاده بازمانده شما هستند) هيچ ارتباطي به طول عمر باتري‌تان ندارند.

?- به برق ماندن لپ‌تاپ از طول عمر باتري مي‌کاهد:

يک نگراني عمومي وجود دارد که نشان مي‌دهد بسياري از کاربران فکر مي‌کنند اگر لپ‌تاپ‌شان مدت‌ها به برق بماند باتري‌اش از بين مي‌رود.

اما چنين چيزي درست نيست. حتي احتمالا بهتر است که هميشه به برق باشد تا هر بار به صفر برسد و دوباره آن را به برق بزنيد.

?- گذاشتن لپ‌تاپ بر پاها مردان را عقيم مي‌کند:

مشخص نيست چرا چنين چيزي در بين بعضي از مردان پذيرفته شده است که قرار دادن لپ‌تاپ موقع کار کردن بر روي پاها آن‌ها را عقيم مي‌کند. اما چنين چيزي درست نيست.

?- فيس‌بوک قرار است پولي شود:

نه! وقتي کسي چنين چيزي را مي‌گويد يا در فيس‌بوک خود مي‌نويسد، باور نکنيد.

با مراجعه به مرکز کمک فيس‌بوک (Help Center) مي‌بينيد که در آن رسما از سوي فيس‌بوک اعلام شده که اين ابرشبکه اجتماعي همواره رايگان بوده و هميشه رايگان باقي خواهد ماند.

 

حامد ثانی بازديد : 282 شنبه 18 شهريور 1391 زمان : 14:11 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبليغات
  • فروشگاه اينترنتی
  • لارجر باکس
  • مکمل بدنسازی
  • نظرسنجي
    به وبلاگ و مطالب آن رای دهید.